«

Digitürk Belgesel Filmi Fahrenheit 9/11

Digitürk Belgesel Filmi Fahrenheit 9/11

Digitürk sizler için bildiğiniz üzere çok ucuz fiyatlara hem yerli ve yabancı filmleri, dizileri, belgeselleri izlemenizi sağlayan bir digital platformdur. Geçmişten bugüne kadar olan süre zarfı içerisinde Digitürk; ekranları başında izlemeniz için onlarca filmleri yayınlamış ve böylelikle de Digitürk’ün eşsiz yayınlarından faydalanmanız adına ilk adımlarını 2000 yılının Nisan ayında atmaya başlamış bulunmaktadır. Dilerseniz gelin hep beraber sizlerin izlemesi için yayına konmuş olan ve Belgesel Filmleri arasında yer alan “fahrenheit 9/1″ filminin konusu hakkında birkaç önemli not aktarmak istiyoruz.

digiturk-belgesel-filmi-fahrenheit-911.jpg

digiturk-belgesel-filmi-fahrenheit-911.jpg

Filmin Konusu

Sinema dünyasında imza attığı her işle tartışma konusu olan yönetmen Micheal Moore, derin ve sağlam provoke edici iç görülerle Amerika güvenlik sistemi üzerine odaklanıyor bu kez. Paronoya, korku, belirsizlik, hata değerleri ve vatanseverlik kavramlarını bir araya getirip George Washington Bush’un 11 Eylül saldırısının ardındaki gerçeklere ulaşmak yerine Irak’a savaş açmayı planladığını ileri sürüyor. Bu belgesel aynı zamanda bazı Suudiler’in nasıl güvenli bir biçimde ve gizlice Amerika’dan çıkarıldığını mercek altına alıyor. Ve elbette ki silah tüccarları ile petrol şirketleri ile ilgili kısmına da. Film Oscar adayları arasında ön planda dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>