«

»

Digitürk Belgesel Filmi Çanakkale: Son Kale

Digitürk Belgesel Filmi Çanakkale: Son Kale

Digitürk sizler için yine birbirinden güzel filmleri ekranları başında izlemeniz için çalışmalarının meyvesini almaya başladı. Sizler için ve sevdikleriniz için zevkle izleyebileceğiniz filmleri yayına sokmaya başladı. Sizlerin izlemesi için yayına sokmuş olduğu ve bizlerinde bugün konusu hakkında bilgi vereceğimiz film; digitürk belgesel film paketlerimizin içerisindeki kanalların yayınladı Çanakkale : Son Kale adlı belgesel filmidir. Dilerseniz filmimizin konusu hakkında şöyle bir kısaca bilgi alalım.

Digitürk Belgesel Filmi Çanakkale: Son Kale

Digitürk Belgesel Filmi Çanakkale: Son Kale

Çanakkale Savaşı’nı, uzun bir araştırma ve uzmanların katılımlarıyla, kronolojik sırayla anlatan Son Kale, uzun metrajlı bir belgesel. Hem çeşitli kaynaklardan derlenmiş arşiv görüntüleri, hem de yüzlerce figüran ve usta oyuncularla tekrar çekilmiş canlandırmalarla, çok kanlı çatışmalara sahne olmuş Gelibolu savunması perdeye yansıtılmış. Yönetmen Ahmet Okur’un, 10 kişilik bir araştırma ekibiyle birlikte derinlemesine incelediği konuyu beyazperdeye taşırken, dramatik etkiyi arttırmak için kullandığı özgün müzikleri ise Ali Otyam hazırlamış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>